Înregistrare    Autentificare    Forum    Căutare    FAQ
9810-->

Prima pagină » Înţărcarea

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: cum reusesc s-o dezvat de san in timpul zilei?
 Mesaj Scris: Mar Mar 09, 2010 8:50 am 
Neconectat

pentru mine e o proiblema destul de grava fiindca n-am stat mai mult de o ora departe de ea pana acum si si-a luat portia de cate ori a dorit...insa acus incep serviciul si nu stiu cum o sa reactioneze si fara mama si fara tzitzi...cand ma intorc de la serviciu i-as da fara probleme dar ce face 10 ore cat eu nu sunt? daca sunt mamici care merg la srviciu si inca alapteaza sa-mi vanda si mie petentul :))

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului: Re: cum reusesc s-o dezvat de san in timpul zilei?
 Mesaj Scris: Mar Mar 09, 2010 9:46 pm 
Neconectat

Alina, aceeasi problema o am si eu!
Numai ca am intrebat dincolo! :">
Poate ne ajuta Rox! :X

Sus 
 Profil E-mail  

Mesaj Scris: Mie Mar 10, 2010 9:04 am 
Neconectat
Moderatoare

Eu merg la serviciu de cand D are 2 ani si 11 luni (plec dimineata la ora 6 si revin la 18.30) e alaptat seara si noaptea, iar in we cand doreste.
Pe la 2 ani si un pic nu a mai dorit sa fie alaptat in public (cum o facea de obicei - oriunde!). La 2 ani si 7 luni a inceput sa doarma noptile intregi.
La 2 ani si 11 luni a inceput gradinita in conditiile in care adormea numa la san, iar eu nu eram desprinsa, el dadea semne clare de desprindere, dar nu totala.
Acum stie: sunt acasa sta la san cand doreste, cand nu sunt acasa isi vede de ale lui.
Totul a fost treptat, eu am avut si timp la dispozitie.
Revin, ca tre sa-mi indeplinesc indatoririle de serviciu. :D

Sus 
 Profil E-mail  

Mesaj Scris: Mie Mar 10, 2010 2:16 pm 
Neconectat

:X Te rog sa revii! Cu detalii si amanunte! :D
Spor la indeplinirea cu succes a indatoririlor de serviciu! :)

Sus 
 Profil E-mail  

Mesaj Scris: Sâm Mar 13, 2010 5:24 pm 
Neconectat
Moderatoare

Asaaaa.....eu am inceput serviciul in momentul in care D. deja nu prea mai sugea peste zi. Nici o zi nu era la fel dpdv al alaptarii: azi sugea de 3 ori pe zi, maine sugea doar o data, poimaine statea agatat de san.
Mie imi era teama de momentul diminetii, pentru ca el se trezea in jur de 7-8 si mai cerea o portie de laptic matern, iar eu la ora aceea deja eram pe drum spre serviciu sau la serviciu.
In primele zile S. a avut un rol f. important pentru ca D. chiar vroia sa suga, iar S. il tinea in brate, ii vorbea si incerca sa-i explice ce fac eu, unde sunt samd.
Apoi, D. a "invatat" ora la care eu ma trezeam si plecam de langa el si anticipa momentul astfel incat si acum mai cere inainte de a ma ridica din pat.(nu tot timpul)

Alina, ea de cate ori mai cere peste zi?

Sus 
 Profil E-mail  

Mesaj Scris: Sâm Mar 20, 2010 11:36 am 
Neconectat

rox nu e o regula...are zile cand nu vrea decat la pranz....la nani si seara tot la nani, si altelle ca astea din nurma cand e bolnavioara si sta toata ziua atarnata de tzitzi... daca are alta treaba sau se joaca uita complet dar cand i se face sumn vine la mine mami titi nani si se urca pe pat si ma cheama :))

apropos de alaptarea in public...am observat la ema ca de cate ori mergem la niste prieteni care tot timpu' imi zic s-o itarc ca e mare si tot se leaga de ea si-i zic sa lase tzitzi ca e rusine ma cauta non stop de tzitzi....de parca se teme sa nu ii ascult si sa-i iau tzitzica :))

cat despe tzitzica de dimineata n-o sa fie probleme fiindca incep lucrul la 9 si ea se trezeste pe la 7 pentru portia de tzitzi :X

Sus 
 Profil E-mail  

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Prima pagină » Înţărcarea